Henkilöstöpalvelut

Yhteystiedot

 

vs. henkilöstöjohtaja Pia Kovalainen
pia.kovalainen@kainuu.fi

Palvelussuhdepäällikkö Pia Kovalainen
pia.kovalainen@kainuu.fi

Turvallisuuspäällikkö Marko Klemetti
marko.klemetti@kainuu.fi
Ajalla 1.10.2020 - 31.5.2022 Ari Tihinen ari.tihinen@kainuu.fi

Koulutuspäällikkö Merja Leinonen
merja.leinonen@kainuu.fi

Henkilöstöasiantuntija 
 

Neuvottelupäällikkö Eija Mattila
eija.mattila@kainuu.fi

Työhyvinvointipäällikkö Minna Haataja
minna.ma.haataja@kainuu.fi 

Henkilöstösuunnittelija Mirja Leinonen
mirja.leinonen@kainuu.fi

Palkanlaskenta

tiiminvetäjä Pirjo Heikkinen, Hyrynsalmi
pirjo.r.heikkinen@kainuu.fi

tiiminvetäjä Marjaana Kilpinen, Kajaani
marjaana.kilpinen@kainuu.fi