Henkilöstöpalvelut

Yhteystiedot

 

Henkilöstöjohtaja Soili Vesterinen
soili.vesterinen@kainuu.fi

Palvelussuhdepäällikkö Pia Kovalainen
pia.kovalainen@kainuu.fi

Turvallisuuspäällikkö Jaakko Perhovaara (1.10.2022 alkaen)
jaakko.perhovaara@kainuu.fi 
Ajalla 1.10.2020 - 30.9.2022 Ari Tihinen ari.tihinen@kainuu.fi

Koulutuspäällikkö Merja Leinonen
merja.leinonen@kainuu.fi

Henkilöstöasiantuntija Pia Suutari
pia.suutari@kainuu.fi 

Neuvottelupäällikkö Eija Mattila
eija.mattila@kainuu.fi

Työhyvinvointipäällikkö (avoin)
 

Henkilöstösuunnittelija Mirja Leinonen
mirja.leinonen@kainuu.fi

Palkanlaskenta

tiiminvetäjä Pirjo Heikkinen, Hyrynsalmi
pirjo.r.heikkinen@kainuu.fi

tiiminvetäjä Marjaana Kilpinen, Kajaani
marjaana.kilpinen@kainuu.fi