Töihin Kainuun soteen

Tarvitsemme joukkoomme erityisalojen osaajia eri puolille Kainuuta. Olemme Kainuun suurin työnantaja, joten työntekijälle voidaan tarjota mielenkiintoisia ja haastavia työtehtäviä sekä joustavat työajat ja hyvät työsuhde-edut. Käytössämme on kymmeniä yhteiskäyttöisiä virka-autoja. Työssä jaksamista tuetaan henkilöstöeduin ja osaamisen kehittämiseen kannustetaan tarjoamalla hyvät koulutusmahdollisuudet. Psykologeille tarjoamme mm. mahdollisuuden suunnitella urapolkua yhdessä kollegoiden kanssa. Sosiaalityöntekijöille tarjoamme monenlaisia haasteellisia ja palkitsevia työtehtäviä lapsiperheiden sosiaalipalveluissa, aikuissosiaalityössä, vammaispalveluissa sekä erityispalveluissa, kuten aikuisten mielenterveys- ja päihdepalveluissa, sairaalan sosiaalityössä ja vanhuspalveluissa. 


Meillä työskentelee useita satoja työntekijöitä muissakin kuin sosiaali- ja terveydenhuollon tehtävissä esim. tekniikassa, tietohallinnossa, suunnittelussa ja sihteeriyksikössä.

Heräsikö mielenkiintosi?

Ota yhteyttä tai ilmoittaudu sijaiseksi tästä

Yhteystiedot: 

Lapsiperheiden sosiaalipalvelut:
Vastuualuepäällikkö Tarja Juppi
puh. 044 777 3311
tarja.juppi@kainuu.fi

Perheneuvola ja koulujen psykososiaaliset palvelut:
Tulosyksikön päällikkö Markku Herrala
puh. 044 710 1888
markku.herrala@kainuu.fi

Aikuissosiaalipalvelut:
Johtava sosiaalityöntekijä Kristiina Anttonen
puh. 044 716 7036
kristiina.anttonen@kainuu.fi

Vastuualuepäällikkö Päivi Ahola-Anttonen
puh. 044 7101792
paivi.ahola-anttonen@kainuu.fi

Vammaispalvelut:
Johtava sosiaalityöntekijä Eija Suorsa
puh. 040 019 7235
eija.suorsa@kainuu.fi

Vastuualuepäällikkö Anna-Liisa Kainulainen
puh. 044 750 2160
anna-liisa.kainulainen@kainuu.fi

Sairaalan sosiaalityö:
Sosiaaliohjaaja Marketta Huttunen
puh. 044 797 4928
marketta.huttunen@kainuu.fi

Erityisterapia:
Tulosyksikön päällikkö Marjo Kemppainen
puh. 044 710 1318
marjo.kemppainen@kainuu.fi

Fysiatria:
Osastonhoitaja Kirsi Fomin
puh. 044 797 5657
kirsi.fomin@kainuu.fi

Fysioterapia:
Tulosyksikön päällikkö Mervi Kemppainen
puh. 044 797 0024
mervi.a.kemppainen@kainuu.fi

Sihteeripalvelut:
Vastuualuepäällikkö Pirjo Jokelainen
puh. 044 760 1765
pirjo.jokelainen@kainuu.fi

Talouspalvelut:
Talousjohtaja Eija Tolonen-Manninen
puh. 050 404 1224
eija.tolonen-manninen@kainuu.fi

Henkilöstöpalvelut:
Palvelussuhdepäällikkö Hannu Westerinen
puh. 044 797 0015
hannu.westerinen@kainuu.fi

Tietohallintopalvelut:
Vs. Tietohallintojohtaja Ville Turunen
puh. 044 797 0399
ville.turunen@kainuu.fi