Töihin Kainuun soteen

Tarvitsemme joukkoomme erityisalojen osaajia eri puolille Kainuuta. Olemme Kainuun suurin työnantaja, joten työntekijälle voidaan tarjota mielenkiintoisia ja haastavia työtehtäviä sekä joustavat työajat ja hyvät työsuhde-edut. Käytössämme on kymmeniä yhteiskäyttöisiä virka-autoja. Työssä jaksamista tuetaan henkilöstöeduin ja osaamisen kehittämiseen kannustetaan tarjoamalla hyvät koulutusmahdollisuudet. Psykologeille tarjoamme mm. mahdollisuuden suunnitella urapolkua yhdessä kollegoiden kanssa. Sosiaalityöntekijöille tarjoamme monenlaisia haasteellisia ja palkitsevia työtehtäviä lapsiperheiden sosiaalipalveluissa, aikuissosiaalityössä, vammaispalveluissa sekä erityispalveluissa, kuten aikuisten mielenterveys- ja päihdepalveluissa, sairaalan sosiaalityössä ja vanhuspalveluissa. 


Meillä työskentelee useita satoja työntekijöitä muissakin kuin sosiaali- ja terveydenhuollon tehtävissä esim. tekniikassa, tietohallinnossa, suunnittelussa, kuljetuspalveluissa ja sihteeriyksikössä.

Heräsikö mielenkiintosi?

Ota yhteyttä tai ilmoittaudu sijaiseksi tästä
 

 

Yhteystiedot: 

Lapsiperheiden sosiaalipalvelut:
Vastuualuepäällikkö Tarja Juppi
puh. 044 777 3311
tarja.juppi@kainuu.fi

Perheneuvola ja koulujen psykososiaaliset palvelut:
koulupsykologi Minna Niemi:
puh. 044 797 4072
minna.niemi@kainuu.fi

Aikuissosiaalipalvelut:
vs. johtava sosiaalityöntekijä Tony Nummi
puh. 044 716 7036
tony.nummi@kainuu.fi

Vastuualuepäällikkö Päivi Ahola-Anttonen
puh. 044 7101792
paivi.ahola-anttonen@kainuu.fi

Vammaispalvelut:
vs. johtava sosiaalityöntekijä Hanna Karvinen
puh. 040 019 7235
Hanna.Karvinen@kainuu.fi

vs. vastuualuepäällikkö Tiina Kiiltomäki
puh. 044 750 2160
tiina.kiiltomaki@kainuu.fi

Kuntoutuspalvelut:
Vastuualuepäällikkö Esa-Petri Nurmela
puh. 044 797 0545
esa-petri.nurmela@kainuu.fi

Erityisterapia:
Tulosyksikön päällikkö Marjo Mäkinen
puh. 044 710 1318
marjo.makinen@kainuu.fi

Fysioterapia:
Tulosyksikön päällikkö Mervi Kemppainen
puh. 044 797 0024
mervi.a.kemppainen@kainuu.fi

Fysiatria ja fysioterapiapalvelut:
Palveluesimies Leena Vuorenmaa
puh. 044 750 2531
leena.vuorenmaa@kainuu.fi

Sihteeripalvelut:
vs. tulosyksikön päällikkö Merja Näsänen
puh. 044 770 6844
merja.nasanen@kainuu.fi

Talouspalvelut:
Talousjohtaja Eija Immonen
puh. 044 797 0656
eija.immonen@kainuu.fi

Henkilöstöpalvelut:
Palvelussuhdepäällikkö Pia Kovalainen
puh. 044 797 0015
pia.kovalainen@kainuu.fi

Tietohallintopalvelut:
Tietohallintojohtaja Jari Väisänen
puh. 044 023 9329
jari.vaisanen@kainuu.fi

Kuljetuspalvelut:
Kuljetuspäällikkö Hannu Hänninen
puh. 044 797 0688
hannu.hanninen@kainuu.fi