Henkilöstöpalvelut

Yhteystiedot

Henkilöstöjohtaja Jyrki Komulainen
jyrki.komulainen@kainuu.fi     

Palvelussuhdepäällikkö Pia Kovalainen
pia.kovalainen@kainuu.fi

Turvallisuuspäällikkö Marko Klemetti
marko.klemetti@kainuu.fi
Ajalla 1.10.2020 - 31.12.2021 Ari Tihinen ari.tihinen@kainuu.fi

Koulutuspäällikkö Merja Leinonen
merja.leinonen@kainuu.fi

Henkilöstöasiantuntija Stina Huovinen
stina.huovinen@kainuu.fi

Henkilöstösuunnittelija Mirja Leinonen
mirja.leinonen@kainuu.fi

Palkanlaskenta

tiiminvetäjä Pirjo Heikkinen, Hyrynsalmi
pirjo.r.heikkinen@kainuu.fi


tiiminvetäjä Marjaana Kilpinen, Kajaani
marjaana.kilpinen@kainuu.fi