Henkilöstöpalvelut

Yhteystiedot
Henkilöstöjohtaja Riitta Uhrman
riitta.uhrman@kainuu.fi

Palvelussuhdepäällikkö Hannu Westerinen
hannu.westerinen@kainuu.fi

Turvallisuuspäällikkö Marko Klemetti
marko.klemetti@kainuu.fi

Koulutuspäällikkö Merja Leinonen
merja.leinonen@kainuu.fi

Koulutussuunnittelija Liisa Kemppainen
liisa.m.kemppainen@kainuu.fi

Työhyvinvointisuunnittelija Eeva-Leena Ylimäki
eeva-leena.ylimaki@kainuu.fi

Henkilöstöasiantuntija Stina Huovinen
stina.huovinen@kainuu.fi

Henkilöstösuunnittelija Mirja Leinonen
mirja.leinonen@kainuu.fi

Palkanlaskenta
Maakunta-palkanlaskentatiimi, Kajaani, tiiminvetäjä Marjaana Kilpinen
marjaana.kilpinen@kainuu.fi

Pohjoinen palkanlaskentatiimi, Hyrynsalmi, tiiminvetäjä Pirjo Heikkinen
pirjo.r.heikkinen@kainuu.fi

Itäinen palkanlaskentatiimi, Sotkamo, tiiminvetäjä