Seksuaalineuvonta

Seksuaalisuuteen liittyvät ongelmat tai haastavat elämäntilanteet voivat invalidisoida pitkäksi aikaan yksilön terveyttä ja hyvinvointia. Seksuaalineuvonta vastaanotolla voi käydä keskustelemassa erilaisista seksuaalisuuteen liittyvistä asioista. Seksuaalineuvojiin ja –terapeuttiin voit ottaa yhteyttä soittamalla tai tekstiviestillä. Vastaanotolle pääsee ilman lähetettä. Alla yhteystiedot kunnittain.
 

Kajaani 

  • Kemppainen Anne, kätilö, puh. 044 797 4260, anne.mar.kemppainen@kainuu.fi
  • Komulainen Essi, sairaanhoitaja, aikuispsykiatrian poliklinikka Kajaani, puh. 040 636 3521, essi.komulainen@kainuu.fi
  • Komulainen Tuula, terveydenhoitaja, Keskusneuvola, puh. 044 797 4474, tuula.komulainen@kainuu.fi
  • Rahko Henje, terveydenhoitaja, Lohtajan neuvola puh.044 797 4471, henje.rahko@kainuu.fi
  • Suominen Venla, kätilö, venla.suominen@kainuu.fi

Kuhmo

 

Paltamo/Ristijärvi

  • Rajatalo Maarit, sairaanhoitaja, puh.044 797 0125, maarit.rajatalo@kainuu.fi

Sotkamo

  • Korhonen Anne, sairaanhoitaja, puh.044 797 0108, anne.korhonen@kainuu.fi

Suomussalmi/Hyrynsalmi

  • Kivijärvi Pirjo, psykiatrinen sairaanhoitaja, puh.044 797 4201, pirjo.kivijarvi@kainuu.fi